Sbor Dobrovolných Hasičů Holasovice má v součastné době 106 členů. Z toho 55 mužů, 40 žen, 2 dorostenci a 9 dětí.

SDH Holasovice má jak zásahovou jednotku, tak soutěžní družstvo žen, mužů a starší družstvo dětí.

Naše zásahová jednotka je zařazená do jednotky požární ochrany JPO - V. Dodržení časů jednotky pro výjezd je 10 minut po vyhlášení poplachu. Jednotka musí být akceschopna 24 hodin denně a 365 dní v roce. Tato jednotka se schází vždy jednou v měsíci a to vždy poslední pátek, k odzkoušení, popřipadě zprovoznění vybavení nutnému k výjezdu.

Družstvo mládeže se se svou vedoucí schází každé pondělí a podle potřeb také ve čtvrtek. Aby mladí hasiči jen netrénovali a nesoutěžili, snažíme se jim členství v našem SDH zpestřit různými výlety a exkurzemi.

Do svých kruhů přijímáme nejen děti od 6 let,ale i dospělé.

Rovněž se snažíme o začlenění se do společenského života naší obce. A to pořádáním zábav, plesů a různých zábavných akcí pro potěchu a pobavení nás členů, ale i ostatních spoluobčanů.